Дома Фудбал Англија Погба откри кој е менторот во Манчестер Јунајтед

Погба откри кој е менторот во Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба изјави дека Немања Матиќ е нивниот ментор во тимот.

Немања Матиќ е ментор во нашиот тим, тој е оној кој држи рамонтежа во нашата екипа. Мене ме тера да одам напред кога е тоа потребно. Одличен човек е и има богато искуство. Освои многу во кариерата, но и понатаму сака уште. Покрај тоа е голем професионалец и кој многу тренира. Секогаш знае што е најдобро да се направи во даден момент. Благодарен сум на неговите совети. Багодарение на нив напредуваме како екипа“, изјави Погба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шалке продолжува да тоне, поразен во последна минута🎥

Славниот германски клуб Шалке 04 продолжува со катастрофалните резултати оваа сезона и е с…