Дома Фудбал Англија Погба не се извлече: Мурињо го казни Французинот!

Погба не се извлече: Мурињо го казни Французинот!

0
pogba mou

Францускиот репрезентативец и играч за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба е казнет за изјавата после натпреварот против Вотфорд преку која директно го критикуваше тренерот Жозе Мурињо.

Погба после ремито против Вотфорд (1:1), на „Олд Трафорд“ изјави дека Манчестер Јунајтед мора да игра повеќе офанзивно на домашен терен, а набрзо стигна и реакција од Мурињо кој очигледно се почуствува критикуван во таа позиција.

Како што пренесува „ЕСПН“, Мурињо одлучил Погба повеќе да не биде капитен додека тој е тренер на Јунајтед. Ќе потсетиме, Погба беше капитен додека Антонио Валенсија беше повреден, но според „ЕСПН“ тоа повеќе нема да биде така.

Истиот извор наведува и дека Мурињо ваквата одлука им ја соопштил и на останатите играчи.


Следете го Sportski.mk и на


Иначе, ова не е прв пат да се пишува за нетрпеливост помеѓу Погба и Мурињо, а кон крајот на минатата сезона Погба поради слични изјави седеше на клупата за резерви.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Земјотрес“ на Островот: Принцот од Саудиска Арабија го купува Манчестер Јунајтед!?

Иако во претходните неколку години „црвените ѓаволи“ немаат добри резултати на теренот, се…