Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Погба го копира Роналдо: Го тргна шишето со Хајнекен

Погба го копира Роналдо: Го тргна шишето со Хајнекен

Францускиот репрезентативец Пол Погба не сакаше пред него на прес-конференцијата по мечот со Германија да стои пиво, па реши да го тргне.

Претходно иста реакција имаше и Кристиано Роналдо, кој ги тргна шишињата со Кока-Кола од пред себе.

Погба од 2019 година е муслиман, религија строго го забранува алкохолот.

„Исламот ме натера да сменам и да разберам некои работи во животот. Беше тоа добра промена во мојот живот, бидејќи јас не сум роден како муслиман“, изјави Погба во една пригода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…