Дома Фудбал Англија Повторно кавга помеѓу играчите на Јунајтед и повторно Бруно Фернандеш

Повторно кавга помеѓу играчите на Јунајтед и повторно Бруно Фернандеш


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Манчестер Јунајтед го победи Евертон на Гудисон Парк со 1:0 и се пласира во полуфиналето на Лига Купот.

Овој натпревар ќе остане запаметен и по кавгата на теренот помеѓу фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ и Бруно Фернандеш.

Португалецот нешто му дофрлуваше на Матиќ. Овој тргна кон него го турна и му порача да молчи.

Ова не е прв пат Фернандеш да влезе во судир со соиграч во текот на натпревар. Во август во финалето на ЛЕ имаше жестока расправија со Линделоф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…