Дома Трансфер зона Повеќе нема никакви дилеми каде ќе игра Бензема следната сезона

Повеќе нема никакви дилеми каде ќе игра Бензема следната сезона


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Повеќе нема никакви дилеми – Карим Бензема продолжува во Саудиска Арабија.

Карим Бензема наредната сезона ќе го носи дресот на Ал-Итихад кој сезонава ја освои шампионската титула пред Ал Наср на Роналдо.

Експертот за трансфери, Фабрицио Романо утрово само ги потврди најавите.

Карим Бензема веќе потпиша поголем дел од документацијата за трансфер во Ал-Итихад, а наскоро ќе биде официјализирана и соработка до 2025 година. Французинот е во Саудиска Арабија каде што ја чека промоцијата во новиот клуб.

За договорот на две години освојувачот на „Златната топка“ ќе заработува неверојатни 400 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…