Дома Фудбал Германија Повеќе нема дилеми: Познати детали од договорот на Компани и Баерн

Повеќе нема дилеми: Познати детали од договорот на Компани и Баерн

Познатиот германски новинар Флоријан Плетенберг на Твитер објави дека Баерн конечно ја завршил потрагата по нов тренер.

Така, според неговите ексклузивни информации, нов тренер на баварскиот гигант ќе биде белгискиот стратег Винсент Компани.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Барнли кој го водеше досега како оштета од Баерн ќе добие сума помеѓу 10 и 12 милиони евра.

Компани веќе претходно се договори со Баерн, па остана само клубовите меѓусебно да се договорат, а тоа се случило денеска и повеќе нема пречки Белгиецот да биде наследник на Томас Тухел.

Договорот кој ќе го потпише Компани со Баерн ќе биде со важност до 2027 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …