Дома Останати Кошарка НБА Пипен е навреден и разочаран од Џордан поради „Последниот танц“

Пипен е навреден и разочаран од Џордан поради „Последниот танц“

Популарниот документарен серијал „Последниот танц“ за Мајкл Џордан и Чикаго Булс предизвика иниза на жестоки реакции.

Бесен на Мајкл Џордан е неговиот некогашен најблизок соиграч Скоти Пипен. Тој бил бесен поради начинот на кој бил претставен во дкомуентарецот.

Имено, во втората епизода, Џордан го нарече Пипен себичен, поради одлуката да ја одложи операцијата на зглобот до почетокот на сезоната 1997/98, и сето тоа заради спорот околу договорот што го склучил со Краус.

„Скоти не се појавуваше премногу во јавноста, но од неговото опкружување се слушаат гласови дека е навреден и разочаран со серијата“, вели новинарката Џеки Мекмалан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една…