Дома Трансфер зона Пиоли задоволен, Милан преговара со Реал и Челзи

Пиоли задоволен, Милан преговара со Реал и Челзи

Фикајо Томори и Брахим Дијаз ги исполнија очекувањата во Милано и челниците на клубот сакаат да ги откупат.

Ако Милан го обезбеди пласманот во Лигата на шампионите во последните две кола нема дилеми дека ќе преговара со Реал и Челзи околу конечната цена.

Kлазулата на Томори за позајмица е поставена на 28 милиони евра, Милан се обидува да ја спушти и се чека одговорн а Челзи. Перез не ја одредил цената за Дијаз, но познато е дека Милан и Реал се во добри односи па се очекува да се постигне договор.

„Газета дело Спорт“ пишува дека тренерот Стефано Пиоли ќе продолжи да ја форсира формацијата 4-2-3-1 во која одлично се вклопуваат Томори и Дијаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…