Дома Фудбал Репрезентации Пикси мора да прави принудна промена вечерва против Швајцарија

Пикси мора да прави принудна промена вечерва против Швајцарија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Како што стојат работите селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси ќе мора да прави една принудна промена.

На крајот на мечот со Камерун, Милош Вељковиќ не издржа. Високиот првотимец на Вердер почувствува болка, поради што во 77. минута се пресели на клупата за резерви.

Изгледаше како одминуваше времето, дека централниот бек ќе биде подготвен за одлучувачкиот натпревар. Тој го одработи последниот тренинг, но според информациите на „Спорт Клуб“ нема да биде спремен.

Веста дека Вељковиќ нема да може пристигнала утрово и скоро сигурно нема да биде помеѓу стартерите.

Местото во централниот дел на последната линија, меѓу Никола Миленковиќ и Страхиња Павловиќ, најверојатно ќе го заземе Стефан Митровиќ. Очигледно првата дефанзивна резервна опција на тренерот Драган Стојковиќ ќе добие шанса пред Срѓан Бабиќ и Страхиња Ераковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…