Дома Топ вести Пике и Барселона се договорија за нов договор, позната и откупната клазула

Пике и Барселона се договорија за нов договор, позната и откупната клазула

0

Нешто друго и не се очекуваше, Жерар Пике се договори за продолжување на договорот со Барселона.

Новиот договор кој Пике наскоро и ќе го потпише ќе има важност до 2022 година, а во него има вметнато и откупна клазула во износ од 500 милиони евра.

Оваа утрово беше објавено на официјалната страница на Барселона, па поради тоа нема дилеми дека во наредните денови и се ќе биде официјализирано.

Да потсетиме, Пике е производ на познатата школа на Барселона „Ла Масија“.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…