Дома Фудбал Лига на шампиони Пике: Гвардиола го претвора Сити во Барселона!

Пике: Гвардиола го претвора Сити во Барселона!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике истакна дека стилот на игра на Манчестер Сити стана многу сличен на оној на кој играат Каталонците, откако на клупата на „граѓаните“ седна Пеп Гвардиола.

Утре на програмата во Лигата на шампиони е големата пресметка помеѓу Манчестер Сити и Барселона што ќе биде повод Пеп Гвардиола да се врати на „Камп Ноу“.

„Од кога Пеп го превземе Манчестер промени многу работи. Мислам дека Сити сега е комплетно поинаква екипа од онаа која ја тренираше Пелегрини. Мислам дека се обидуваат да играат како нас. Пеп го разбира фудбалот на исти начин како и ние, па затоа утрешниот натпревар ќе биде голем предизвик за нас. Се надевам дека ќе победиме“, истакна Пике, а потоа имаше само пофални зборови за Гвардиола.

„Мислам дека Пеп ја одбележа кариерата на сите нас кои работевме со него. Почнавме да го сваќаме фудбалот на поинаков начин откао дојде Пеп“, изјави Пике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Сем Алардајс го напушти Лидс по само четири натпревари

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Сем Алардајс го нап…