Дома Трансфер зона Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој преоден рок.

Трансферите на Анхел Ди Марија и Пол Погба изгледаат како завршена рбота, а во Торино ќе добиваат плата помеѓу седум и осум милиони евра со дополнителни бонуси.

Италијанските медиуми најавуваат дека петок и сабота ќе бидат денови резервирани за овие две големи засилувања.

Ди Марија се очекува да пристигне во петок, додека саботата е резервирана за повратникот во црно-белиот дрес Пол Погба. Двајцата во Јувентус пристигнуваат како слободни играчи откако им завршија договорите со ПСЖ и Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…