Дома Македонски спорт Мак баскет Перо Антиќ му даде поддршка на Вучиќ пред изборите во Србија

Перо Антиќ му даде поддршка на Вучиќ пред изборите во Србија

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ даде поддршка на партијата на Александар Вучиќ за престојните избори во Србија.

Перо Антиќ денеска го поддржа списокот „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Антиќ е поранешен кошаркар на Црвена Звезда и многу ценет во српската спортска јавност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …