Дома Трансфер зона Пеп нема потреба да се грижи: Ова е буџетот за трансфери на Сити

Пеп нема потреба да се грижи: Ова е буџетот за трансфери на Сити

Maнчестер Сити и ова лето планира сериозно да го засили клубот, а Пеп Гвардиола наводно веќе дал инструкции и зелено светло за доведување на некои играчи.

Натан Аке според информациите веќе е договорен за 45 милиони евра, додека 40 ќе бидат потрошени на Феран Торес од Валенсија.

Значи само за тие два играчи Сити ќе потроши 85 милиони евра, но Пеп не мора да се грижи бидејќи ќе има буџет за трансфер од 330 милиони евра.

Кога се укина забранта за настап во Лигата на шампионите после пресудата на Меѓународниот суд за спортска арбитража, клубот започна акција собирајќи ги сите ресурси и тргна во напад на пазарот.

Пеп ќе има време до 5. октомври да потроши 330 милиони евра и се верува дека покрај Аке и Торес многу пари ќе бидат потрошени на Калид Кулибали од Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Лидс промовираше уште едно големо засилување

Лидс Јунајтед сезонава игра во Премиер лигата и очигледно има намера да не се врати во пон…