Дома Фудбал Пеп: Да беа во прашање парите, Манчестер Јунајтед требаше да ги освои сите титули. Сите!

Пеп: Да беа во прашање парите, Манчестер Јунајтед требаше да ги освои сите титули. Сите!

Манчестер Сити од 21 часот ќе игра против Тотенхем во 34. коло од Премиер лигата. Сити моментално е втор со бод зад Арсенал и потребна е победа за да скокне на првото место.

Тотенхем е петти и најверојатно ќе остане на таа позиција, бидејќи Астон Вила моментално има пет бода пред нив.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Тренерот на Сити, Пеп Гвардиола пред натпреварот зборуваше за медиумите за тоа дали доминацијата на Сити е здодевна и објасни дека парите не се единствената причина за успехот на Сити: „Досадно е? Не, тешко е затоа што знаете што се случувало претходно?

Ако беа во прашање пари, Манчестер Јунајтед требаше да ги освои сите титули, сите. Втори? Челзи! А трети? Арсенал! Бидејќи тие потрошија повеќе од нас во последните 5 сезони. Тие би требало да беа таму, а не се.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Кристијано Роналдо не постигна гол за Португалија и во вториот натпревар на ова Европско п…