Дома Фудбал Лига на шампиони Пепе: Целта на Порто е финале во ЛШ

Пепе: Целта на Порто е финале во ЛШ

0

Порто во осминафиналето на ЛШ ќе ги одмери силите со Рома и ќе се обиде да избори пласман во наредното коло.

Порто оваа сезона има добра екипа, а во одбраната команудва поранешниот играч на Реал Мадрид, Пепе.

„Нашата најголема сила е нашиот тимски дух. Ќе направиме се да забележиме победа. Сакаме да избориме финале во ЛШ. Играњето во ова натпреварува секогаш е добро, за мене уште повеќе бидејќи поради овој тим станав тоа што сум. Мило ми е што го играм овој натпревар во дресот на Порто.“ – изјави Пепе.

35-годишниот Пепе со своите соиграчи ќе се обиде да ја елиминира Рома и да обезбеди пласман во четвртфиналето.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Генијално: Наполи со специјално видео го поздрави Сари (видео)

Маурицио Сари денес и официјално беше претставен како нов тренер на Јувентус, а неговиот п…