Дома Македонски спорт Мак фудбал Пелистер се засили со напаѓач од Победа!

Пелистер се засили со напаѓач од Победа!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Благоја Спиркоски кој важеше за еден од најдобрите фудбалери во редовите на Победа направи трансфер во Пелистер потврди денес битолскиот клуб.

Спиркоски ќе го засили нападот на „пелистерци“ во битката на овој клуб за враќање во прволигашката конкуренција.

Тој е второто засилување во Битола во овој преоден рок откако претходно потпиша 22-годишниот Марио Наумоски.

Во минатата сезона за Победа Спиркоски постигна 20 гола, а во минатото го носеше дресот на Силекс, Брегалница, Лабуништа…Дресот на македонската репрезентација го носеше во младинските категории до 17 и 18 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…