Дома Трансфер зона Парма договори засилувања од Барселона и Милан

Парма договори засилувања од Барселона и Милан

Парма ја очекува грчевита борба за опстанок до крајот на сезоната, па работи на засилувања на тимот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Парма веќе договорило две големи засилувања и тоа од Барселона и Милан.

Станува збор за дефанзивецит Жан Тобидо, играч на Барселона кој моментално се наоѓа во Бенфика. Сега ќе пристигне во Парма на позајмица до крајот на сезоната.

Од Милан пристигнува десниот бек, Андреа Конти, исто така на позајмица, но со задолжителен откуп на лето за 7 милиони евра.

Тренерот Даверса верува дека овие засилувања ќе му помогнат Парма за избори опастанок во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиск…