Дома Фудбал Англија Паненка на Руни за Дерби (ВИДЕО)

Паненка на Руни за Дерби (ВИДЕО)

Дерби Каунти и Фулам вчера одиграа реми 1:1 во рамките од Чемпионшип.

Голот за Дерби го постигна Вејн Руни кој при ударот од белата точка изведе паненка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога Зидан може да добие отказ

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан категорично изјави дека не планира да даде оставка …