Дома Македонски спорт Мак фудбал Пандев преку видео порака од Италија најави голем проект за македонскиот фудбал

Пандев преку видео порака од Италија најави голем проект за македонскиот фудбал

Соработката помеѓу Академија Пандев и италијанскиот клуб Брера е позната од претходно.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Неодамна беше објавено дека двата клуб потпишале договор за меѓусебна соработка. Според првиот човек на „пандевци“, Горан Пандев овој проект ќе помогно многу за развој на македонскиот фудбал.

Проектот Пандев го најави преку видео обраќање од стадионот на италијанскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трето коло на Мундијалот: „ТЈ“ ја најавува британската битка, дербито САД – Иран, а ќе игра ли Валенсија?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со денешните нат…