Дома Македонски спорт Пандев по хаосот во Џенова за Спортски: Јас сум негативен!

Пандев по хаосот во Џенова за Спортски: Јас сум негативен!

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова.

Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8 фудбалери). Со оглед дека следи натпреварот со Косово на 8. октомври Спортски.мк го контактираше капитенот Горан Пандев кој ни потврди дека тој не е помеѓу заразените.

„Јас сум негативен, но во екипата има многу позитивни. Хаос е утре ќе имаме тестови и се надевам дека се ќе биде во ред“, ни изјави Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…