Дома Фудбал Италија Пандев остана без тренер: Балардини доби отказ!

Пандев остана без тренер: Балардини доби отказ!

Денес во еден ден паднаа две „тренерски глави“ во Серија А. После тренерската промена во Киево и Џенова потврди дека му дала отказ на тренеро Балардини.

Џенова оваа сезона игра „топло-ладно“ и моментално се наоѓа на 12-та позиција, со еден натпревар помалку.

Меѓутоа домашниот пораз од Парма ја прели чашата и денес раководството одлучи да му даде отказ на тренерот Балардини.

Италијанските медиуми пренесуваат дека на негово место на клупата ќе седне Јуриќ, кој претходно ги водеше Пандев и дружината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …