Дома Фудбал Италија Пандев до навивачите на Интер: Ви благодарам, повторно допревте до моето срце

Пандев до навивачите на Интер: Ви благодарам, повторно допревте до моето срце

pandev

Горан Пандев вчера со Џенова гостуваше кај Интер во рамките од италијанската Серија А.

Пандев беше стартер за Џенова и одигра пеесетина минути. Во моментите кога беше заменет со Криштоф Пиатек 60.000 навивачи на „Џузепе Меаца“ го поздравија со овации.

После овој гест Пандев им се заблагодари преку неговиот Инстаграм профил.

„Разочаран сум поради поразот, но сакам да се заблагодарам на навивачите на Интер за покажаната љубов и топлото добредојде. И после толку години, повторно допреа до моето срце“, стои во објавата на Пандев.

Ќе потсетиме, Пандев беше дел од тимот на Интер кој во 2010 година освои „триплета“ (Лига на шампиони, Куп на Италија, Серија А).

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …