Дома Македонски спорт Палермо стигна до важна победа, Нестор одново стрелец (ВИДЕО)

Палермо стигна до важна победа, Нестор одново стрелец (ВИДЕО)

0

Илија Несторовски постигна нов гол во дресот на Палермо.

Палермо вчера запиша победа против Беневенто и ја продолжи трката за влез во Серија А. Палермо славеше победа од 1:2, а Несторовски го постигна првиот гол на натпреварот.

Тимот на Трајковски и Несторовски сега е на третата позиција со еден бод помалку од Лече, кој има и натпревар повеќе.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рафаел Ван Дер Варт го промени спортот! (ФОТО)

Рафаел Ван Дер Варт направи голема промена во својот живот. Поранешниот холандски фудбалер…