Дома Трансфер зона Во Премиер лигата пристигна уште еден Нуњес

Во Премиер лигата пристигна уште еден Нуњес

Португалскиот репрезентативец Матеус Нуњес е нов фудбалер на Вулверхемптон, потврди клубот.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Нуњес во редовите на англискиот премиерлигаш пристигнува во трансфер вреден 45 милиони евра, плус пет милиони евра како потенцијален бонус што е нов рекорд кога е еден трансфер на Вулвс во прашање.

Претходниот рекорд го држеше уште еден Португалец, Фабио Силва кој пред две години пристигна од Порто за 41 милион евра.

Португалецот во претходните три сезони настапуваше за лисабонски Спортинг каде што одигра 76 натпревари и постигна седум голови во сите натпреварувања.

Во дресот на репрезентацијата Нунес запиша осум настапи и постигна еден гол. Тој е третото засилување за Вулвс ова лето, претходно потпишаа со Гонсало Гуедеше од Валенсија и Нејтан Колинс од Барнли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп на Мундијалот си „бендиса“ јануарско засилување

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Скаутите на Ливе…