Дома Трансфер зона Падна договор: Дефанзивецот на Милан се сели во Лацио

Падна договор: Дефанзивецот на Милан се сели во Лацио

Матео Мусакио го загуби местото во првиот тим на Милан и ретко добива шанса оваа сезона.

Неговиот договор со „росонерите“ истекува на крајот на сезоната, но реши во јануари да го напушти клубот бидејќи не добива минутажа.

Таквата ситуација ја искористи Лацио, па италијанските медиуми пренесуваат дека неговиот трансфер во Рим е веќе договорен.

Лацио за неговата слобода на Милан ќе му плати 1 милион евра, а Мусакио ќе потпише договор на 18 месеци со опција за уште една година.

Милан пред неколку дена го договори трансферот на Факијо Тимори од Челзи, па затоа му дозволи на Мусакио да си бара нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …