Дома Фудбал Англија Очајот на Ливерпул продолжува: И Фулам победи на „Енфилд“ 🎥

Очајот на Ливерпул продолжува: И Фулам победи на „Енфилд“ 🎥

Нова разочарување и повторно на својот „Енфилд“, денес на гости кај Ливерпул на победа се радуваше Фулам.

Катастрофата на Ливерпул ја најави Марио Лемина кој постигна гол во првото полувреме после киксот на Мохамед Салах. Се обидуваа избраниците на Клоп да дојдат до гол, имаа неколку добри прилики, но на крајот не го најдоа патот до противничката мреќа.

На одбрана на титулата во Ливерпул сигурно веќе не се размислува, но сега „црвените“ се се подалеку и од место помеѓу најдобрите четири. Ливерпул има 43 бода, но сега и натпревар повеќе од првата четворка, дури и два повеќе од Вест Хем и Евертон кои се исто така кандидати за место во ЛШ и имаат три односно два бода повеќе од Ливерлул. Челзи сега е на плус четири со натпревар помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…