Дома Трансфер зона Официјално: Њукасл се засили со еден од најдобрите англиски голмани!

Официјално: Њукасл се засили со еден од најдобрите англиски голмани!

Tимот на Њукасл за наредната сезона се засили со голман.

Во редовите на Њукасл пристигна англискииот репрезентативец, Ник Поуп. Поуп доаѓа од редовите на Барнли, тим кој не успеа да го задржи премиерлигашкиот статус во изминатата сезона.

Поуп беше една од ретките светли точки во оваа екипа. Деталите официјално не се објавени, меѓутоа низ островските медиуми се шпекулира дека станува збор за сума од 10 милиони евра.

„Со нетрпение чекам да започнам со тренинзи и натпревари за Њукасл. Преговорите помеѓу двете страни траеа неколку недели и пресреќен сум што се договорија сите детали“, изјави Поуп по потписот на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …