Дома Трансфер зона Официјално: Хауге има нов клуб

Официјално: Хауге има нов клуб

Jeнс Петер Хауге минатото лето дојде како голема надеж во Милан, но си замина после само една сезона.

Како и што се најавуваше претходно, младиот Норвежанец кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата во тимот на Ајнтрахт Франкфурт. Во Ајнтрахт Хауге ќе игра како позајмен фудбалере, а наредното лето германскиот тим ќе има можност да го откупи неговиот договор.

Ќе потсетиме, Хуаге дојде во Милан откако ги импресионираше челниците на италијанскиот тим во натпревот помеѓу Милан и Бодо/Глимит во Лигата на Европа.

За неговите услуги Милан плати четири милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …