Дома Фудбал Англија Официјално: Уште еден важен потпис на „Олд Трафорд“

Официјално: Уште еден важен потпис на „Олд Трафорд“

0

Ешли Јанг денес и официјално стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед и се обврза на верност кој „црвените ѓаволи“ до 2020 година.

Уште минатата недела англиските медиуми открија дека двете страни постигнале согласност за нов договор, а денес тој и официјално беше објавен.

33-годишниот Јанг стана шестиот играч на Манчестер Јунајтед кој од почетокот на сезоната го продолжи договорот со клубот. Пред него тоа го направија Лук Шо, Крис Смолинг, Мектомини, Антони Марсијал и Фил Џонс.

Андер Ерера и Хуан Мата се единствените играчи на кои им истекува договорот, а се уште не ставиле потпис на нов договор.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…