Дома Фудбал Англија Официјално: Славен Билиќ се врати во Англија

Официјално: Славен Билиќ се врати во Англија

bilic

Славен Билиќ се врати во Англија.

Како што се пишуваше во претходните денови, Славен Билиќ е нов тренер на Вест Бромвич Албион.

Билиќ ги договори сите услови, а денес и официјално потпиша договор.

Тој ќе се обиде преку Чемпионшип да го врати овој клуб во Премиер лигата. ВБА има високи амбиции и за цел е поставено првото место во второто по ранг натпреварување во Англија.

Билиќ во Премиер лигата го тренираше Вест Хем, но доби отказ во 2017 година после серијата слаби резултатит.
Интересно е што кога Билиќ доби отказ ја имаше најдобрата статистика кога ќе се погледнат сите тренери на Вест Хем, Билиќ во просек освојуваш најмногу бодови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…