Дома Фудбал Италија Официјално: Рома го претстави дресот за новата сезона – магично! (ФОТО)

Официјално: Рома го претстави дресот за новата сезона – магично! (ФОТО)

0

Дизајнерите на новиот дрес на Рома не се помачија премногу да креираат нешто поразличен дрес, туку само со детали го збогатија изгледот на дресот.

Некој ќе каже дека новиот дрес на Рома не се разликува од оној кој „волчицата“ го носеше оваа сезона. „Најк“ не експериментираше, новиот дизајн на Рома не е во спротивно од традицијата, но има променето неколку детали.

На ракавите е додадена шара која потсетува на удар на гром. Рома на својот Твитер профил овој дизајн го опиша како магичен.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси бара од претседателот на Барселона да го врати Нејмар на Камп Ноу

Нејмар во 2017. година во трансфер вреден 222 милиони евра ја напушти Барселона и премина …