Дома Топ вести Официјално: Наполи се засили со напаѓач од 50 милиони

Официјално: Наполи се засили со напаѓач од 50 милиони

Тоа што се најавуваше изминатите денови, денес доби официјална потврда – Виктор Осимен е нов играч на Наполи.

Преговорите помеѓу напаѓачот на Лил и Наполи се водеа подолго време, па двата клуба конечно најдоа заеднички јазик.

Италијанскиот клуб за потписот на Осимен се согласи да плати 50 милиони евра плус бонуси, што претставува најскап трансфер во историјата на клубот.

Осимен потпиша договор до 2025 година според кој ќе заработува 5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку донесе победа за Интер во Германија, конечно победа за Марсеј по 13 порази во ЛШ 🎥

Интересна вечер во Лигата на шампионите е зад нас. Еден од натпреварите со најголемо значе…