Дома Фудбал Италија Официјално: Наполи има нов тренер, се одлучи за Мацари

Официјално: Наполи има нов тренер, се одлучи за Мацари

Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Наполи му врачи отказ на тренерот Руди Гарсија.

Гарсија на многу лош начин ја отвори сезоната, влезе во серија на лоши резултати, па шампионот Наполи уште сега многу заостанува од врвот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Раководството се одлучи да му врачи отказ, а изборот на нов тренер е изненадување. Иако изминатите денови се споменуваа имињата на Антонио Конте и Игор Тудор, сепак за нов тренер е назначен Валтер Мацари.

Мацари во минатото со успех го водеше Наполи, а сега долго време е без ангажман. Тој потпиша договор со клубот до крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…