Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во следните две години.

Бајрами имаше успешна сезона откако неодамна го освои Купот на Македонија, па за очекување беше да добие награда од раководството на клубот од Ѓорче.

„Задоволен сум од тоа како ја завршивме минатата сезона и затоа без двоумење го продолжувам договорот. Благодарност до управата за довербата кон мене и целиот стручен штаб кој останува ист. Ветувам само работа и максимална посветеност за Македонија ЃП и другата сезона ги радува своите навивачи“, изјави Бајрами.

Новиот договор на Бајрами има важност до 2024 година, а екипата ја презе од Александар Таневски минатата сезона откако претходно беше негов асистент.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…