Дома Фудбал Англија Официјално: Младата ѕвезда на Челзи потпиша нов договор!

Официјално: Младата ѕвезда на Челзи потпиша нов договор!

Навивачите на Челзи од Маурицио Сари (додека тој беше на клупата на „Стенфорд Бриџ“) констатно бараа младиот Калум Хадсон-Одои да добие вистинска прилика.

Додека Сари беше во клубот Одои не добиваше значајна улога иако важеше за еден од поголемите таленти на Островот.

Поради тоа навивачите на клубот од Лондон стравуваа дека можат да го изгубат талентираниот фудбалер.

Баерн испраќаше неколку понуди, меѓутоа од денес е јасно дека Одои нема да го напушти Челзи.

Договорот на Одои со Челзи истекуваше наредното лето, меѓутоа тој сега потпиша нов – петгодишен!

Инаку, Одои се уште не се опоравил целосно од повредата на ахиловата тетива.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков мајстор: Салах со еден потег ја исфрли цела противничка одбрана! (ВИДЕО)

Ливерпул е на добар пат да слави против Бурнемот. Пред самиот крај на првото полувреме Лив…