Дома Фудбал Англија Официјално: Мартинез е нов голман на Астон Вила

Официјално: Мартинез е нов голман на Астон Вила

Емилијано Мартинез е нов голман на Астон Вила.

Аргентинскиот голман одлучи да го напушти Арсенал кој покрај Лено не му овозможи улога на прв голман, па денеска официјално стана член на тимот од Бирмингем.

28-годишниот чувар на мрежата ќе биде прв голман во Астон Вила. Оваа позиција претходната сезона после повредата на Том Хитон беше ранлива и овој клуб силно посакуваше да ангажира нов чувар на мрежата.

Мартинез претходните осум години беше под договор со Арсенал, но повеќе време помина на позајмица во различни клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…