Дома Трансфер зона Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

0

Реал Мадрид преку својата официјална страна потврди дека е постигнат договор со Марсело за продолжување на соработката.

Бразилецот денес стави потпис на нов договор и се обврза на верност кон „кралевите“ до 2022 година!

Марсело е заменик капитен и во Реал Мадрид е цели 10 години, а пристигна од Флуминенсе за 6,5 милиони евра.

Во претходната деценија, 29-годишниот Бразилец се покажа како еден од најважните фудбалери на „кралскиот“ клуб и можеби најдобар во светот на својата позиција.

Марсело до денес има запишано 295 настапи, а со „кралевите“ освои три титули во ЛШ, четири во Примера и уште многу други купови и Суперкупови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…