Дома Трансфер зона Официјално: Лукаку се врати во Интер, го избра бројот 90

Официјално: Лукаку се врати во Интер, го избра бројот 90

Италијанскиот гигант Интер официјално го потврди враќањето на Ромелу Лукаку на „Џузепе Меаца“.

Лукаку минатото лето беше продаден во Челзи за 115 милиони евра, но после лошата сезона во Лондон инсистираше да се врати во Милано.

Челзи се согласи да го пушти на позајмица за која Интер ќе плати 8 милиони евра плус бонуси.

Лукаку денес пристигна во Милано, ги мина лекарските прегледи и стави потпис на договорот, а следната сезона ќе го носи дресот со број 90, бидејќи „деветката“ е во сопственост на Џеко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…