Дома Трансфер зона Официјално: Ливерпул продаде голман за 12,5 милини фунти

Официјално: Ливерпул продаде голман за 12,5 милини фунти

0

Само неколку часа откако го официјализираа трансферот на Алисон од Рома, „црвените“ потврдија дека се разделија со еден од голманите.

Имено, Дани Ворд од денес е член на Лестер, а Ливерпул од неговата продажба ќе инкасира 12,5 милиони фунти.

Ворд има само три настапи за првиот тим на „црвените“ откако пристигна на „Енфилд“ во 2012 година. Тој беше дел од репрезентацијата на Велс на Европското првенство пред две години.

Неговиот трансфер во Лестер медиумите го толкуваат како јасен знак дека Каспер Шмајхел ќе се раздели со „лисиците“ ова лето.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…