Дома Трансфер зона Официјално: Искусниот Баст Дост има нов клуб

Официјално: Искусниот Баст Дост има нов клуб


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Искусниот холандски напаѓач Бас Дост ја напушти Германија.

Како што објависега веќе неговиот поранешен клуб, Ајнтрахт Франкфурт 31 годишниот напаѓач кариерата ја продолжува во белгиски Клуб Бриж.

Тој во Бриж преминува после 35 натпревари и 12 голови во дресот на Ајнтрахт. Претходно играше уште за Спортинг, Волфсбург, Херневене, Хераклес и Емен.

Со Бриж потпиша договор на година ипол, а не е познато колкава оштета добил Ајнтрахт бидејќи Дост со германскиот клуб имаше договор до летото 2022 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…