Дома Останати Официјално: Закажана борбата на Конор! (ФОТО)

Официјално: Закажана борбата на Конор! (ФОТО)

Ирскиот борец Конор Мекгрегор и официјално ја закажа борбата со која се враќа во октагон.

Мекгрегор на 18. Јануари ќе се бори со Доналд Серон „Каубој“.

За ирскиот борец ова е враќање во октагон после 2018 година кога беше поразен од Кабиб Нурмагомедов.

Меѓутоа борбата ќе се води во велтер, а не во лесна категорија. Објаснување за тоа даде Дајна Вајт, првиот човек на УФЦ кој изјави дека Мекгрегор не верува дека ќе дојде до борба помеѓу Тони Фергусон и Кабиб Нурмагомедов во лесна категорија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Уште еден борец го предизвика Конор!

Конор Мекгрегор е човек со кој апсолутно сите сакаат да се борат. Сите освен Кабиб Нурмаго…