Дома Останати Официјално: Закажана борбата на Конор! (ФОТО)

Официјално: Закажана борбата на Конор! (ФОТО)

Ирскиот борец Конор Мекгрегор и официјално ја закажа борбата со која се враќа во октагон.

Мекгрегор на 18. Јануари ќе се бори со Доналд Серон „Каубој“.

За ирскиот борец ова е враќање во октагон после 2018 година кога беше поразен од Кабиб Нурмагомедов.

Меѓутоа борбата ќе се води во велтер, а не во лесна категорија. Објаснување за тоа даде Дајна Вајт, првиот човек на УФЦ кој изјави дека Мекгрегор не верува дека ќе дојде до борба помеѓу Тони Фергусон и Кабиб Нурмагомедов во лесна категорија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Арсенал спреми 50 милиони за дефанзивец од Примера

Приоритет на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде засилување на одбраната и доведување н…