Дома Трансфер зона Официјално: Дракслер има нов клуб

Официјално: Дракслер има нов клуб


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Јулијан Дракслер и официјално има нов клуб, откако го напушти Пари Сен Жермен некогашниот голем талент на германскиот фудбал потпиша за Ал Ахли од Катар.

Минатата сезона Дракслер ја помина како позајмен фудбалер во Бенфика, а сега потпиша двегодишен договор со катарскиот фудбал. Германецот е третиот фудбалер на ПСЖ кој прави трансфер во Катар, претходно Верати и Абду Дијало потпишаа за Ал-Араби.

За ПСЖ Дракслер играше од 2017 година и запиша 198 настапи на кои постигна 26 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…