Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Бруно Дита ја засили Шкендија 🎥

Официјално: Бруно Дита ја засили Шкендија 🎥

Македонскиот вицешампион Шкендија и официјално го потврди трансферот на играчот за врска Бруно Дита.

27-годишниот Дита се сели во Тетово од редовите на албанскиот прволигаш Скендербег.

Дита претходно во својата кариера има настапувано и за Динамо Тирана и Беса Каваја во албанскиот шампионат, па ова за него е прво интернационално искуство.

Дита ќе го засили средниот ред на Шкендија, каде денес потпиша двегодишен договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Продолжи егзодусот во Вардар: И Новак кажа збогум

Егзодусот во Вардар продолжи со заминувањето на Украинецот Евгениј Новак. На социјалните м…