Дома Трансфер зона Официјално: Брозовиќ промовиран во Ал Наср

Официјално: Брозовиќ промовиран во Ал Наср

Марсело Брозовиќ е нов фудбалер на Ал-Наср, потврди клубот од Саудиска Арабија.

Долго траеја преговорите на Саудијците со Интер за отштетата и на крајот падна договор за трансфер вреден 18 милиони евра.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Брозовиќ ќе заработува 27 милиони евра по сезона, а договорот е потпишан на три години.

Хрватот денес го потпиша договорот во Париз и беше промовиран во новиот клуб, каде ќе игра заедно со Кристиано Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…