Дома Фудбал Германија Официјално: Борусија Дортмунд ќе добие нов тренер!

Официјално: Борусија Дортмунд ќе добие нов тренер!

Eдин Терзиќ повеќе не е тренер на Борусија Дортмунд. „Милионерите“ потврдија дека тренерот кој ги донесе до финалето во Лигата на шампионите си поднел оставка.

Терзиќ ја поднел оставката, а „Борусија не сакала да му стои на патот и истата ја прифатила.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„За мене е навистина болно што морам да го кажам ова, но се разделувам со Борусија Дортмунд. Ми беше чест што го водев клубот до финалето во Лигата на шампионите и што го освоив Купот во Германија. По натпреварот на „Вембли“ се сретнав со раководството и го известив дека треба да се започне нова ера со нов човек покрај аут линијата. На Борусија и посакувам се најдобро“, изјави Терзиќ.

Засега не е познато кој ќе биде наследник на Теризќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…