Дома Топ вести Официјално: Барселона му врачи отказ на Куман!

Официјално: Барселона му врачи отказ на Куман!

Каталонскиот гигант Барселона официјално потврди дека му врачи отказ на тренерот Роналд Куман.

Барселона лошо ја започна сезоната и заостанува од врвот, а последните два порази од Реал Мадрид и Рајо Валекано ја прелеаа чашата.

После поразот од Рајо Валекано Барселона се наоѓа на 9-то место на табелата, па претседателот Лапорта одржа итен состанок со раководството на кој беше донесена одлука да биде отпуштен тренерот Роналд Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пеле повторно примен во болница

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (81) примен е во болница поради лекување на тумор на …