Дома Фудбал Останато ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Дориев, Ибраими и Ахмеди ќе напаѓаат кај Шкендија, Мурињо стартува со Али и Сон!

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Дориев, Ибраими и Ахмеди ќе напаѓаат кај Шкендија, Мурињо стартува со Али и Сон!

Вечерва од 20:00 часот на „Арената Тодор Проески“ во Скопје Шкендија ќе игра натпревар натпревар од третото квалификациско коло против англиски Тотенхем.

Тотенхем е апсолутен фаворит, но тетовци сигурно нема предвреме да се предадат. Ова се стартните 11 за кои се одлучија Ернест Ѓока и Жозе Мурињо.

ШКЕНДИЈА

(4-2-3-1)Захов; Мурати, Кривак, Бејтилаи, Павиќ; Toтре, Дита; Нафиу, Ахмеди Дориев; Ибраими

ТОТЕНХЕМ

(4-3-3) Харт; Орие, Санчез, Алдервилд, Дејвис; Бегвајн, Винкс Ндомбеле; Ламела, Али, Сон

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шок за Конте: Интер без најдобриот против Парма и Реал!

Лоши вести за Антонио Конте, но и сите навивачи на Интер. Ромелу Лукаку во текот на вчераш…