Дома Трансфер зона Откри газдата на Лидс: Ибра и Кавани можеле да му станат соиграчи на Алиоски!

Откри газдата на Лидс: Ибра и Кавани можеле да му станат соиграчи на Алиоски!

Eдисон Кавани и Златан Ибрахимовиќ можеле да му станат соиграчи на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски во Лидс, откри сопственикот на клубот Андреа Радрицани.

Ибрахимовиќ ова зимо откако му заврши договорот со ЛА Галакси одлучи да се врати во Европа и потпиша договор со Милан. Кавани пак се поврзуваше со Атлетико, но и Лидс се борел за нивните потписи.

„Имавме поконретни разговори со Златан. Имаше можност да дојде кај нас, сепак на крај се реши за Милан. Во преговорите беше искрен и транспарентен. Не разговарав со Биелса затоа што чекавме конечен одговор ако дојдеше до тоа да водиме преговори за личните услови на фудбалерите тогаш ќе разговарав и со Марсело. Меѓутоа двајцата се одлучија да одат по друг пат“, откри Радризиани за „Скај Италија“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте има нова мета: Го сака Канте во Интер

Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а денес италијански…