Дома Трансфер зона Откриено: Милан нема право да го откупи најголемото летно засилување

Откриено: Милан нема право да го откупи најголемото летно засилување

0

Aнте Ребиќ се смета за најголемо засилување за Милан ова лето и навивачите очекуваат многу од него.

Хрватот за Милан потпиша во последниот ден од преодниот рок. Тој пристигна од Ајнтрахт додека во спротивен правец се упати Андре Силва.

И кај двајцата во прашање е позајмица од две години. Меѓутоа иако се мислеше дека е поинаку и двата клуба (Милан и Ајнтрахт) немаат право после истекот на позајмицата која трае две години да ги откупат нивните договори.

Значи Ребиќ е во Милан како позајмен играч и ако Ајнтрахт не дозволи после две сезони тој ќе мора да се врати во германскиот тим, истото важи и кога е Силва во прашање.

Ова е откриено во финанискиот извештај на германскиот клуб, меѓутоа не е исклучена можноста двата клуба дополнително да се договорат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рабио само што пристигна во Јувентус, а веќе размислува за заминување

Францускиот фудбалер, Адриен Рабио ова лето потпиша за Јувентус каде што пристигна како сл…